• 100% onafhankelijk
  • Gecertificeerd volgens NEN 8025
Totaalscore 9.2 /10 215 beoordelingen

Energielabels recreatiewoningen verplicht vanaf 1 januari 2024

Energielabels recreatiewoningen verplicht van januari 2024

Alhoewel de regelgeving voor energielabels in Nederland al tientallen jaren van kracht is, waren recreatiewoningen tot nu toe uitgezonderd van deze labelplicht. Gezien de ontwikkelingen op Europees niveau, alsook de toenemende bezorgdheid over klimaatverandering en de stijgende energiekosten, kan deze uitzonderingspositie niet langer worden gehandhaafd.

Voortaan moeten ook recreatiewoningen die worden verkocht of verhuurd een energielabel hebben. Vanaf 1 januari 2024 is het energielabel voor recreatiewoningen verplicht. Hieruit volgt dat 2023 het jaar is waarin je de energie-efficiency van recreatiewoningen moet laten beoordelen.

Ben je eigenaar of beheerder van één of meerdere recreatiewoningen, dan hou je je terecht bezig met de vraag hoe deze nieuwe verplichting op kostenefficiënte wijze kan worden doorgevoerd.

Wat houdt de energielabelverplichting recreatiewoning in?

Het energielabel moet de eigenaar of verkoper beschikbaar stellen:

  • aan de koper als de recreatiewoning wordt opgeleverd bij nieuwbouw.
  • aan de koper als de recreatiewoning wordt verkocht.
  • aan de huurder of bezoeker als de recreatiewoning wordt verhuurd.

Uitzonderingen op het Besluit energieprestatie gebouwen

  • Vrijstaande gebouwen met een gebruiksoppervlakte tot 50 m2. Denk aan een tiny house, woonboot of woonwagen.
  • Gebouwen die ten hoogste 2 jaar in gebruik zijn.
  • Woningen die in totaal minder dan 4 maanden per jaar in gebruik zijn. En met een verwacht energieverbruik van minder dan 25% van het verbruik bij permanent gebruik. Denk aan recreatiewoningen die alleen in het hoogseizoen (zomer) worden gebruikt en de rest van het jaar niet gebruikt worden.

Energielabel aanvragen


Voor vakantiepark- en campingeigenaren

Recreatiewoningen seriematig van energielabel voorzien?

Second Home Check ziet mogelijkheden recreatiewoningen die op campings of vakantieparken staan via een seriematige opname van energielabels te voorzien.

Door te kiezen voor seriematige opname, kan er aanzienlijk op kosten worden bespaard. Seriematige opname betekent dat voor grote aantallen vergelijkbare recreatiewoningen op het vakantiepark in één keer de energielabels worden berekend en geregistreerd.

Omdat onze EP-adviseur gelijke gegevens als plattegronden kan hergebruiken is hij of zij minder tijd kwijt per recreatiewoning.

Samenwerken is nodig!

Om een gerichte en effectieve aanpak te waarborgen, is het essentieel dat alle recreatiewoningen op het park worden betrokken bij het onderzoek van onze EP-adviseur.

Daarnaast kan het beschikbaar stellen van zoveel mogelijk gegevens, voorafgaand aan het vaststellen van het energielabel, bijdragen aan een snelle en kostenbesparende aanpak. Denk hierbij aan bouwtekeningen en plattegronden van het terrein. Bovendien is het van belang dat de EP-adviseur gemakkelijk toegang heeft tot alle recreatiewoningen.

Ga je met Second Home Check in zee voor een seriematige aanpak, dan krijg je van tevoren een checklist met noodzakelijke input. Kun je aan de voorwaarden voldoen, dan kan de EP-adviseur het veldwerk sneller uitvoeren.

Geïnteresseerd in een offerte op maat? Bel Wouter: 06 18 20 88 15 of bel kantoor: 0315 74 57 05

Of vul het formulier in en dan bellen wij!

Jouw accommodatie

Je gegevens

Contactgegevens

Voorkeursdag

Bedankt voor je aanvraag!

Je ontvangt binnen enkele seconden een bevestigingsmail van deze aanvraag in de mailbox. Heb je geen bevestigingsmail ontvangen en is die ook niet in je spambox beland, neem dan alsjeblieft contact op: 0315 – 74 57 05.

Heb je wel een bevestigingsmail ontvangen, dan belt één van ons team binnen 24 uur (op werkdagen) zodat wij de afspraak samen kunnen inplannen.

U moet javascript aan hebben staan om dit formulier te kunnen versturen.

Jouw accommodatie

Je gegevens

Contactgegevens

Voorkeursdag

Bedankt voor je aanvraag!

Je ontvangt binnen enkele seconden een bevestigingsmail van deze aanvraag in de mailbox. Heb je geen bevestigingsmail ontvangen en is die ook niet in je spambox beland, neem dan alsjeblieft contact op: 0315 – 74 57 05.

Heb je wel een bevestigingsmail ontvangen, dan belt één van ons team binnen 24 uur (op werkdagen) zodat wij de afspraak samen kunnen inplannen.

U moet javascript aan hebben staan om dit formulier te kunnen versturen.