• 100% onafhankelijk
  • Gecertificeerd volgens NEN 8025
Totaalscore 9.2 /10 215 beoordelingen

Hoe onderhoud je je chalet en stacaravan?

Verleng de levensduur van je chalet en stacaravan met deze tips

Chalets en stacaravans zijn duurzame investeringen die met de juiste zorg jarenlang meegaan. Door regelmatig onderhoud te plegen, kun je ervoor zorgen dat je chalet of stacaravan in topconditie blijft. Hier delen we enkele belangrijke onderhoudstips om je te helpen dit te bereiken.

1 Een grondige wasbeurt in het voorseizoen

Het voorseizoen is de ideale tijd om je chalet of stacaravan een grondige wasbeurt te geven. Door de buitenkant schoon te maken, verwijder je opgehoopt vuil, stof en mogelijke schade door winterse invloeden.

  • Gebruik een mild reinigingsmiddel, zoals groene zeep of een auto-shampoo.
  • Gebruik een zachte autoborstel of spons om de buitenkant voorzichtig schoon te maken.
  • Spoel grondig af met schoon water om alle zeepresten te verwijderen.

Let op: Gebruik NOOIT een hogedrukspuit, omdat dit schade kan veroorzaken door het binnendringen van vocht.

2 Dakgoten na de herfst leegmaken

In de herfst kunnen bladeren zich ophopen in de dakgoten, waardoor waterafvoer wordt belemmerd en lekkages ontstaan. Na de herfst is het essentieel om de dakgoten schoon te maken.

  • Verwijder alle bladeren, takken en vuil uit de dakgoten.
  • Spoel de dakgoten grondig door met water om achtergebleven vuil te verwijderen.
  • Controleer op schade en repareer indien nodig.

Door je dakgoten na de herfst schoon te maken, voorkom je verstoppingen en mogelijke schade aan je chalet.

Onze inspecteurs zien met regelmaat optrekkend vocht dat wordt veroorzaakt door verstopte dakgoten. Bekijk de afbeelding hieronder.

Voorbeeld optrekkend vocht in chalet

Visuele inspecties

Naast deze specifieke onderhoudstaken is het cruciaal om regelmatig je chalet te inspecteren op tekenen van slijtage, vochtschade, schimmelvorming of insectenplagen. Vroegtijdige detectie van problemen stelt je in staat om snel in te grijpen en grotere schade te voorkomen.

Veiligheidsinspecties

Het uitvoeren van veiligheidsinspecties voor chalets en stacaravans is van vitaal belang om de veiligheid van jezelf en gasten te waarborgen en mogelijke problemen op te sporen voordat ze ernstig worden. Veiligheidsinspecties helpen bij het identificeren van potentiële gevaren, zoals elektrische problemen, gaslekken, structurele zwakheden en meer.

Opmerking: Sommige campings en parken vereisen periodieke veiligheidskeuringen voor recreatiewoningen, zoals chalets en stacaravans. Second Home Check keurt voor veel campings en parken in Nederland waaronder de Roompot parken. Bekijk waar wij hebben gekeurd >

Kortom, als je waarde hecht aan je stacaravan of chalet en wil dat deze lang meegaat, zijn regelmatig onderhoud en periodieke veiligheidskeuringen essentieel. Dit beschermt niet alleen je investering, maar zorgt er ook voor dat je chalet of stacaravan er goed uitziet, comfortabel blijft én veilig is.

Onderhoud met zorg en geniet langer van je chalet of stacaravan!


Hoe tevreden zijn de klanten van Second Home Check?

Lees meer reviews via Klantenvertellen.nl en Google.

Keuring aanvragen

Zodra wij je aanvraag hebben ontvangen, nemen wij op werkdagen binnen 24 uur contact met je op om de keuring in te plannen.

Jouw accommodatie

Je gegevens

Contactgegevens

Voorkeursdag

Bedankt voor je aanvraag!

Je ontvangt binnen enkele seconden een bevestigingsmail van deze aanvraag in de mailbox. Heb je geen bevestigingsmail ontvangen en is die ook niet in je spambox beland, neem dan alsjeblieft contact op: 0315 – 74 57 05.

Heb je wel een bevestigingsmail ontvangen, dan belt één van ons team binnen 24 uur (op werkdagen) zodat wij de afspraak samen kunnen inplannen.

U moet javascript aan hebben staan om dit formulier te kunnen versturen.

Jouw accommodatie

Je gegevens

Contactgegevens

Voorkeursdag

Bedankt voor je aanvraag!

Je ontvangt binnen enkele seconden een bevestigingsmail van deze aanvraag in de mailbox. Heb je geen bevestigingsmail ontvangen en is die ook niet in je spambox beland, neem dan alsjeblieft contact op: 0315 – 74 57 05.

Heb je wel een bevestigingsmail ontvangen, dan belt één van ons team binnen 24 uur (op werkdagen) zodat wij de afspraak samen kunnen inplannen.

U moet javascript aan hebben staan om dit formulier te kunnen versturen.